מאבדים שליטה בעסק??

תוכן עניינים

"את המוצא אחרון שלי לפני שאני סוגר את העסק❗" הוא אמר.

 

"מה קרה" שאלתי?

 

"יש לי עסק קרוב ל-15 שנה.

את מיטב שנותיי השקעתי בו! השקעתי בו כסף, השקעתי בו משאבים, ולאט לאט העסק גדל וצמח.

 

עם התרחבות העסק גייסתי עובדים כמובן – ומאז אני מרגיש שאני לא מוצא את הידיים והרגליים🤷‍♂️

 

אני לא מצליח לנהל את העובדים בצורה הנכונה, לא יודע מה הם עושים, וזה הגיע למצב שאני מרגיש שהעסק גדול עלי.

 

עם התרחבות העסק לא רציתי לשלם לרואה חשבון על הנהלת חשבונות – בגלל שהיקף הפקת החשבוניות גדול – מה שיצריך תשלום גבוה לרואה החשבון, אז לקחתי מישהי שתטפל גם בהפקת החשבוניות והתנהלות מול הלקוחות וגם בהנהלת החשבונות.

 

בהתחלה היא הייתה בסדר קיבלתי עליה המלצות, אבל לאט לאט היא התחילה "להרים את האף" – להגיע מתי שבא לה, לצאת מתי שבא לה, ובכל פעם שאני מעיר לה – היא פשוט מאיימת בהתפטרות😬.

 

ואני אנה אני בא – אין לי שום מושג בניהול עסקים, אין לי שום מושג בהנהלת חשבונות, ואם היא תתפטר, העסק פשוט יקרוס לתוך עצמו!

 

ביקשתי ממנו עוד כמה נתונים דוחות ונתונים כספיים – ונפרדו לעשות שיעורי בית🧑‍🏫.

 

נפגשנו פעם נוספת אחרי שעברתי על הנתונים.

 

"זה נכון שהעובדת שלך עושה עבודה חשובה – אבל בוא נגיד שהתפקוד שלה לא מושלם" אמרתי לו. "יש הרבה מאוד דברים שהיא לא בדקה…"

 

"כמו למשל" הוא שאל?

 

"כמו למשל התאמה של החיובים של הלקוחות באשראי מול התקבולים מחברות האשראי. היו לא מעט חיובים שפשוט לא קיבלתם, ויוצא שכל חודש יש פער שאתה לא יודע עליו פשוט בגלל שהיא לא בדקה🙃.

 

בנוסף, יש לקוחות שלא בוצע מולם הליך גבייה, ובגלל שהיא לא נותנת לך דוחות בנושא – אין לך דרך לדעת שהם מפגרים בתשלומים.

 

מנהלת החשבונות היא אמורה להיות עובדת שלך ולא הפוך. היא עובדת שלך, וצריכה להעביר לך נתונים כל חודש כדי שתדע איפה העסק שלך עומד כי אתה המנהל ולא היא.

 

לא ייתכן שהיא תתנהג בצורה שהיא לא תאפשר לך גישה לנתונים ואתה לא תדע מה קורה בעסק, באופן כזה שהיא תשלוט על הכל – ואז היא תרשה לעצמה גם לאחר או לצאת מוקדם, כי היא יודעת שבלעדיה העסק שלך אבוד."

 

הוא הסתכל עליי בהפתעה!

 

"חשבתי שככה זה האצלת סמכויות" הוא אמר.

 

"האצלת סמכויות היא לביצוע מטלות ומשימות לכל עובד, אבל תמיד חייב להיות דיווח למנהל על מנת שיראה את התמונה הגדולה ויוכל לנהל נכון את העסק👍.

 

גם אם אתה לא מבין בהנהלת החשבונות אתה יכול להבין את הדוחות – במידה והם נעשים בצורה נכונה, וכך אתה יודע מה המצב העסק שלך.

 

חשוב שתבין שהמצב מתחיל להיות מורכב – כי לספקים היא משלמת בזמן כדי שלא יעצרו את הסחורה, אבל מהלקוחות היא לא גובה כמו שצריך – מה שמכניס את העסק שלך לבור תזרימי שרק הולך ומחריף, ובסופו של דבר חלילה עלול לגרום לסגירת העסק😱."

 

הוא היה בהלם!

 

"תשמעי מה שאת אומרת זה דברים מאוד מאוד חשובים אף אחד לא אמר לי את זה. רואה החשבון שלי אף פעם לא העיר לי על כך. הוא רק פעם בשנה עשה את הדוחות על בסיס כל הנתונים שהיא שלחה לו ולא אמר לי מילה.

 

אני עכשיו עובר לרואה חשבון שיבקר ויבדוק את הדברים האלה" הוא אמר בנחישות.

 

"זה חשוב, אבל לא מספיק. רואה חשבון יוכל לבקר ולבדוק, אבל אתה כמנהל חייב להיות בשליטה על מה שקורה בעסק שלך – דבר שיתקבל על ידי דוחות  ועדכונים שוטפים מכל עובד על הנעשה בתחומו, ובפרט בכל מה שקשור להתנהלות הכספית בעסק – המהווה את החמצן לעסק".

 

אז אם גם אתם מרגישים שהעסק שלכם גדל ואתם מתחילים לאבד את הידיים והרגליים – בואו אלי לפגישת ייעוץ, וביחד נחזיר לכם את השליטה בעסק.

 

רוצים לקבל עוד טיפים חשובים שיעזרו לכם להגדיל את הנטו??

הצטרפו עכשיו לקבוצת הטיפים שלנו ותתחילו לחסוך בגדול 💰

 

יפעה פויכטונגר רו"ח

הגדלת הנטו שלך, 

זו המומחיות שלי🥇