החזרי מס

תוכן עניינים

החזרי מס

העובדות מראות כי כמעט כל אדם, בין אם שכיר, עצמאי או בעל חברה, משלם למס ההכנסה, בשלב כזה או אחר, יותר מאשר הוא נדרש על פי חוק. על פי ההערכות, שמונה מבין עשרה שכירים זכאים להחזר מס של 7,000 ש"ח בממוצע. הבעיה העיקרית היא שרבים לא מודעים לכסף המגיע להם מלכתחילה או שאינם יודעים מהו ההליך הנדרש על מנת לקבל את החזר המס המיוחל.

בקשה להחזר מס ניתן להגיש עד שש שנים אחורה. משרדנו, המתמחה בתחום זה, יבצע בדיקת זכאות להחזר מס תוך בחינת כלל הקריטריונים המזכים בהחזר שכזה כגון שינוי מקום עבודה, אבטלה, פיצויי פיטורים, זכאות לתואר אקדמאי, שחרור מצה"ל, עולה חדש, חופשת לידה, השקעות בשוק ההון ועוד רבים אחרים. כמו כן, יטפל משרדנו בכל ההליך הבירוקרטי למול רשויות המס עד לשחרור הכספים וקבלתם על ידי הלקוח.

תאומי מס

תאום מס מאפשר לעובד המקבל משכורת מיותר ממעסיק אחד, או לחילופין זכאי בנוסף לעבודתו להכנסה אחרת החייבת במס, למנוע מצב של כפל תשלומים למס הכנסה, זאת על ידי תאום כלל הכנסותיו למול רשות המיסים. במידה ולא הוגש תיאום מס עלול המעסיק להפחית כ-48% מההכנסה הנוספת.

הגשת בקשה לתיאום מס ולהקלות מס נעשית באופן עצמי באמצעות מילוי טופס 116 (ניתן למילוי באינטרנט או במשרדי פקיד השומה אליו שייך העובד) תוך צירוף הטפסים הנדרשים. גם לאחר ביצוע תאום מס, מומלץ כי רואה חשבון יבצע בדיקה לבחינת תקינות התאום לאור השנה וכן לשם בחינת אפשרות לקבלת החזרי מס.

יפעה פויכטונגר רו"ח
מומחית בהגדלת הנטו בעסק 🎖️